İphone Exchange mail kota problemi (v2013-v2016-v2019)

Merhaba, şimdiye kadar karşılaşmamış olabilirsiniz ancak exchange üzerinde gerekli ayarlamaları yapmadıysak iphone telefon, tabletlerde 10mb üzeri mail göndermek istediğimizde veya ek eklediğimizde, mail limitini aştığınızı ek dosyalarınızı Mail Drop veya icloud üzerinde paylaşa bileceğinizi söyleyen bir uyarı ile karşılaşa bilirsiniz. Bunun sebebi Exchange üzerinde ActiveSync config özelliklerinden requestLimits değerinin değiştirilmemiş olması. Öncelikle cas sunucunuz ve mailbox sunucunuz ayrı ise her iki sunucuda bu işlemi yapmamız gerekiyor.


  1. C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\ClientAccess\Sync yolunda bulunan web config dosyasından <httpRuntime maxRequestLength="35000" /> değerini 35000 olarak değiştiriyoruz.

  2. Cas sunucusundan C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\FrontEnd\HttpProxy\sync konumunda bulunan web config Dosyasındaki değerleri güncelliyoruz.<httpRuntime maxRequestLength="35000" /> <requestLimits maxAllowedContentLength="300000" />

  3. IIS servisini restart ediyoruz.

 

Bazı exc versiyonlarında bug kaynaklı IIS değişikliği algılamamış olabilir. Bunun için aşağıdaki görsellerde bulunan alanlarda sonda bulunan 2 adet (00) silip kayıt ediyoruz ve ardından yeniden 2 adet 00 ekleyerek yeniden kaydediyoruz.
Problem yaşamanız halinde iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

36 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör